Inspiracje,  Zdrowie

Brzydki zapach w zmywarce

Czy doskwiera wam nieprzyjemny zapach podczas otwierania zmywarki? Jest na to prosty sposób. Nie tylko rozwiąże problem, ale znacznie poprawi stan waszego zdrowia.

U mnie kuchnia połączona jest z salonem, więc sprawa jest istotna, bo goście siedzą w pobliżu wszystkich urządzeń kuchennych, w tym zmywarki. Najprostszym sposobem na piękny zapach jest włożenie najlepiej połówki cytryny do pojemnika na sztućce. Można ją nakłuć na widelec. Przy każdym otwarciu zmywarki będzie się unosił świeży, cytrusowy zapach.

Cytryna może być też wykorzystana do poprawy naszego zdrowia. Można jej użyć do sporządzenia porannego napoju piękności. Wystarczy do letniej, przegotowanej wody wycisnąć sok z cytryny i wypić na czczo. Poza dawką witaminy C w najlepszej, naturalnej postaci, napój zadziała oczyszczająco na nasz organizm, obniży poziom cholesterolu, poprawi trawienie. Orzeźwi nas o poranku, co może być istotne dla tych, którzy nie mogą, bądź nie lubią kawy.

Zimą polecam rozpuścić wieczorem w szklance letniej wody łyżkę miodu (to bardzo ważne, bo gorąca woda niszczy dobroczynne mikroelementy), a rano dodać wyciśnięty sok z cytryny i wszystko wypić na czczo. Zbawienne właściwości miodu wzrosną w ten sposób kilkakrotnie. Wyciśniętej skórki cytrynowej nie wyrzucać! To właśnie ona zapewni piękny zapach w zmywarce.

DSC08839Może się wam wydawać, już na dzień dobry, że to za dużo zachodu, albo, że nie macie czasu o poranku. Kupcie kilogram cytryn i postawcie w dekoracyjnym koszu w kuchni. Zapewniam, że ich intensywny i energetyczny kolor nie pozwoli wam zapomnieć o ich zaletach. Będą zawsze pod ręką. Jeśli wpadniecie w rytm, trudno będzie rozpocząć dzień bez cytrynowego orzeźwienia.

Przyznam. Po raz pierwszy w tym sezonie zimowym systematycznie piłam rankiem wodę z miodem i cytryną. Oparłam się wszystkim fruwającym w powietrzu zarazkom, bakteriom i wirusom. Nie chorowałam ani razu, choć w poprzednich latach przynajmniej dwa razy w sezonie dopadało mnie przeziębienie lub grypa.

Wracając do zmywarki – sprawa najważniejsza. Czy odkamieniacie swój czajnik? Jeżeli tak, przejdźmy do kolejnego pytania. Czy odkamieniacie zmywarkę? No właśnie. Przynajmniej raz na 2-3 miesiące użyjcie przy pustej zmywarce płynu do czyszczenia np. firmy Finish (moim zdaniem jest najlepszy). Dopiero wtedy, wkładając systematycznie cytrynę, zmywarka będzie pachnąca. Zadam Wam jeszcze jedno pytanie? Czy odkamieniacie pralkę? Jeżeli chcecie się dowiedzieć, czym grozi takie zaniedbanie, przeczytajcie o moich przygodach z guzikiem w tekście Clone cactus.

Miłego czyszczenia!

Elżbieta Sandecka-Pultowicz

P.S.
Tekst dedykuję mojej serdecznej przyjaciółce Edit.

Łatwiej lekko pisać, niż lekko przejść przez życie, ale razem jest znacznie łatwiej. Zapraszam więc do wspólnej podróży przez codzienność. Znajdziecie tu chwilę wytchnienia, dużą dawkę optymizmu i wiele inspiracji. Pokazuję jak wielką moc ma siła pozytywnego myślenia, a także jak dostrzegać efekty uboczne trudnych decyzji i niesprzyjających zdarzeń.

Leave a Reply