csi indirapuram holiday homework cll case study copia curriculum vitae europeo da compilare law phd thesis example how to reference in a literature review

Dobry przewodnik po Warszawie

0

Jak najlepiej zwiedzać Warszawę? Z dobrym przewodnikiem, który poprowadzi nas arteriami lub cichymi uliczkami, w zależności od tematyki wycieczki oraz naszych preferencji. Można przejść szlakiem obiektów militarnych, obiektów sakralnych, zaułkami ladacznic i przestępców. Można też zwiedzać Warszawę na wesoło.

Uwolnienie zawodu przewodnika sprawiło, że liczba osób oprowadzających turystów po Warszawie nagle wzrosła. Przepisy nie nakładają już obowiązku zdobycia specjalnych uprawnień. Przewodnikiem miejskim może być każdy, co sprawiło, że można przebierać w ofertach i cenach.

warszawa_wieczoremDobry przewodnik jest jak malarz, który słowami potrafi wypełnić obrazy przeszłości i ożywić zapomniane miejsca. Do tego niezbędna jest wiedza historyczna, pasja, takt, dobra organizacja i niezawodne poczucie humoru. Tylko wtedy, nawet godzinna wycieczka pozostawi w naszej pamięci trwały ślad i zapewni miłe wspomnienia. Warto więc poszukać dobrego przewodnika i wybrać trasę dostosowaną do naszych potrzeb, oczekiwań i zainteresowań.

To również świetny pomysł na prezent. Niedawno właśnie taką niespodziankę sprawiłam mężowi z okazji z urodzin. Przewodnik oprowadzał nas po miejscach, które wydawałoby się dobrze znamy, a jednak nie do końca. Dobrze opowiedziane historie potrafią tchnąć życie w stare kamienice, fragmenty ulic, wiele zapomnianych miejsc.

Jeśli chcecie zwiedzić Warszawę po miejscach, które są dla Was interesujące, tajemnicze i ważne proszę o kontakt. To może być spacer indywidualny, albo w gronie rodziny czy przyjaciół. Służę pomocą i dobrymi adresami. Szczególnie polecam spacer po Warszawie, której już nie ma. Drzemie ona w sercach następnych pokoleń warszawiaków, ale jej śladów można jeszcze szukać w cieniu starych kamienic.

Elżbieta Sandecka-Pultowicz
e-mail: ela@esandeckapultowicz.pl
Jestem na Facebooku i Golden Line

Share.

About Author

Piszę od dawna i robię to z coraz większą przyjemnością. Ukończyłam ekonomię, ale życie pokierowało moją drogę zawodową w stronę dziennikarstwa, zarówno prasowego, jak i radiowego. Stanowi ono cały mój dorobek. Przez długi czas czułam się w tym zawodzie amatorką. Dzisiaj wiem, że to moje powołanie. Spełniam się pisząc na swoim blogu.

Leave a Reply