essay about how can you protect your family and yourself from quackery abiy ahmed thesis unit 10 circles homework 4 congruent chords and arcs answers gina wilson research paper on remuneration dissertation or modules

“Gorący” spacer

0

Park w czasie bezśnieżnej zimy, to zazwyczaj smętny widok w kolorach szaro-burych . Jednak niewiele trzeba, aby ocieplić taki spacer. Trzeba zabrać ze sobą dobry humor, ubrać się odpowiednio, a na nos włożyć niewidzialne “różowe okulary”. Sami się przekonajcie, co można przeżyć i dostrzec w taki, wydawałoby się ponury dzień.

Mam nadzieję, że mój fotoreportaż zachęci Was do spaceru na łonie natury. Wystarczy rozejrzeć się ciekawie wokół…

Mieszkam na warszawskim Targówku, a najbliżej mam do Parku Bródnowskiego słynącego z oryginalnych instalacji artystycznych Pawła Althamera.  Jego dziełem jest m.in. klimatyczna aranżacja przestrzeni  parkowej zatytułowana “Raj”. Od niedawna ogród jest pilnie strzeżony przez złotego anioła.

DSC_0294

Pilnie przyglądając się roślinności nie trudno dostrzec, że ciepła zima w tym roku obudziła pąki ze snu.

DSC_0299

Najsłynniejsza, bardzo kobieca, a jednocześnie kontrowersyjna rzeźba naszego lokalnego artysty przedstawia nagą kobietę, która latem styka się z taflą wody niewielkiego stawu. Sprawia to wrażenie, jakby leżała na wodzie, a z jej piersi tryskają dwa strumienie.

DSC_0144

Zimą przykryta jest szklaną konstrukcją, która nie ustrzegła się, jaki widać, przed interwencją wandali. Szkoda.

DSC_0302

W parku spacerują starsze osoby, a mój wzrok przykuł widok ciekawej rodziny, w której niemal każdy członek idzie z wózkiem. Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego dziewczynki tak lgną do “maminych” obowiązków? Zamiast kopać kamienie lub jechać na hulajnodze z nieukrywaną satysfakcją pokonują kolejne bariery architektoniczne prowadząc wózek z lalkami. Może to siła instynktu?

DSC_0281

Wielu właścicieli czworonogów wybrało się tego dnia na spacer, ale wynika to raczej z innych, prozaicznych obowiązków, tym razem związanych z siłą psiej natury. Chęć posiadania pupila nie idzie jednak w parze z odpowiedzialnością za niego. Pominę kwestię konieczności sprzątania odchodów po swoim psie. Wielu właścicielom nie chce się nawet wyjść z nim na spacer i płacą za tę usługę innym! Spójrzcie na tę panią z trzema psami różnych ras. Akurat te czworonogi tolerują się nawzajem i mogą wspólnie spacerować, ale jeśli przytrafi się indywidualista, za taki spacer trzeba zapłacić extra. Bezrobotni miłośnicy zwierząt mogą nie tylko zadbać o swoją kondycję, ale także nieźle zarobić. Zastanawiam się jednak po co niektórzy ludzie kupują sobie psa?

DSC_0277

Najprzyjemniejszym akcentem mojego spaceru była herbatka w zimowym wydaniu serwowana w parkowej kawiarence. Usiadłam na ławce i rozgrzałam się herbatą z pomarańczą, cytryną, imbirem i goździkami, do której podawany był sok malinowy lub miód. Czy to nie brzmi cudownie? A jeszcze lepiej smakuje.

DSC_0274

Dotleniona i zainspirowana zimowym napojem zdrowia, zakupiłam niezbędne składniki i przygotowałam wieczorem dla najbliższych taką herbatę. W blasku solnej lampy smakowała wybornie…

DSC_0306

 Elżbieta Sandecka-Pultowicz

Share.

About Author

Piszę od dawna i robię to z coraz większą przyjemnością. Ukończyłam ekonomię, ale życie pokierowało moją drogę zawodową w stronę dziennikarstwa, zarówno prasowego, jak i radiowego. Stanowi ono cały mój dorobek. Przez długi czas czułam się w tym zawodzie amatorką. Dzisiaj wiem, że to moje powołanie. Spełniam się pisząc na swoim blogu.

Leave a Reply