chapter 5 critical thinking literature review on conservation agriculture smith college essay prompt thesis statement for youth violence capstone project grading rubric anxiety disorder case study child

Mama – najpiękniejsze słowo świata

0

To jedno słówko ma wyjątkową moc. Jest najczęściej pierwszym, które potrafimy wypowiedzieć. Mama – daje życie i pierwszy dom, otacza miłością i troską, tuli i kołysze, karmi i gasi pragnienie. Kocha ponad życie, a my na zawsze jesteśmy jej częścią. Niech 26 maja kwitnie przez cały rok!

Nie przypadkowo Dzień Matki przypada w najpiękniejszym miesiącu roku, kiedy rozkwita cała przyroda. To symboliczne porównanie najlepiej oddaje nasze uczucia związane z tą wyjątkową i najważniejszą w życiu osobą.

Tak, jak z pączka rodzą się kwiaty i liście, jak wzrastają w promieniach słońca i kroplach deszczu, jak pięknieją każdego dnia – tak my wzrastamy i dojrzewamy w cieniu jej wielkiej miłości.

Czy za tę miłość i wielkie oddanie można się w jakikolwiek sposób odwdzięczyć? To chyba niemożliwe i zawsze będziemy jej dłużnikami. Co ciekawe – ona wcale tego nie oczekuje. Dlaczego? Bo to jest miłość bezgraniczna i bezinteresowna.

Możemy jednak zrobić mały krok, aby pamięć o niej przetrwała na dłużej. Za kilka dni Dzień Matki, będzie to doskonała okazja do wręczenia kwiatów i prezentu, a także przywołania wspomnień…

W listopadzie, będącym miesiącem wspomnień, rozpoczęliśmy tworzenie rodzinnego albumu i gromadzenie pierwszych kart. W grudniu korzystaliśmy z rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole. Styczeń sprzyjał z kolei spotkaniom z naszymi dziadkami. Luty, a zwłaszcza walentynki były okazją, aby dołączyć karty z miłosnymi wspomnieniami. Marzec poświęciliśmy wspomnieniom związanym z naszymi kobietami życia, a w kwietniu marzeniach naszych najbliższych. Maj jest miesiącem, który honoruje nasze mamy, dlatego wspominamy ich pierwsze doświadczenia jako rodzica.

Przez kolejnych 5 miesięcy będę Was inspirować do opracowania i dołączania kolejnych kart. Przez rok zgromadzicie podstawowe informacje o rodzinie, a po ich wydrukowaniu stworzycie album, który będzie wyjątkowym prezentem dla najbliższych pod choinkę.

Zamieszczam poniżej do pobrania w plikach PDF karty z ubiegłych miesięcy. Wystarczy je wydrukować i w wolnej chwili wypełnić. Nie zajmie to Wam wiele czasu, a będzie piękną pamiątką dla przyszłych pokoleń.

Zachowaj wspomnienia – karta tytułowa

LISTOPAD – miesiąc pamięci
Pochowani na cmentarzach PDF

GRUDZIEŃ – miesiąc wigilijny
Portret rodzinny Wigilia
Menu Wigilia
Zwyczaje wigilijne
Opowieść wigilijna

STYCZEŃ – miesiąc wspomnień o dziadkach
Portret dziadkówPobierz
O BabciPobierz
O DziadkuPobierz
Opowieść BabciPobierz

LUTY – miesiąc miłosny
O miłości RodzicówPobierz
Opowieść MamyPobierz
Opowieść TatyPobierz
Portret RodzicówPobierz
O naszej małżeńskiej miłościPobierz
Opowieść żonyPobierz
Opowieść mężaPobierz
Nasz małżeński portretPobierz
O naszej partnerskiej miłościPobierz
Opowieść partnerkiPobierz
Opowieść partneraPobierz
Nasz partnerski portretPobierz

MARZEC – miesiąc kobiecy
O Mamie
O Babci
O Prababci
O Teściowej
O Cioci
O ważnej w moim życiu Kobiecie
O Córce
O Wnuczce
O Prawnuczce

KWIECIEŃ – miesiąc marzeń
Marzenia Mamy
Marzenia Taty
Marzenia Babci
Marzenia Dziadka

MAJ – miesiąc matczyny
Kiedy mama została mamą

Share.

About Author

Piszę od dawna i robię to z coraz większą przyjemnością. Ukończyłam ekonomię, ale życie pokierowało moją drogę zawodową w stronę dziennikarstwa, zarówno prasowego, jak i radiowego. Stanowi ono cały mój dorobek. Przez długi czas czułam się w tym zawodzie amatorką. Dzisiaj wiem, że to moje powołanie. Spełniam się pisząc na swoim blogu.

Leave a Reply