Uczucia

Kryzys zażegnany?

Kryzys wieku średniego jakoś tak nieoczekiwanie mnie dopadł. Zaczęły się pierwsze podsumowania. Określanie co osiągnęłam. Jaki kosztem? Czy było warto? A co najważniejsze – co przede mną?

Wtedy pojawiła się myśl o zebraniu w jednym miejscu tego, co udało mi się w życiu napisać. Swojego czasu próbowałam przebić się z dobrym materiałem do gazet ogólnopolskich.  Odważyłam się nawet zaczepić w sklepie Martynę Wojciechowską – stojącą na czele „National Geographic” .  Tak bardzo zależało mi na pokazaniu światu podróżnika, odkrywcy wyspy i kanału na Antarktydzie.  Pomimo miłej rozmowy nie udało się.  Na początku przestałam w siebie wierzyć. Uznałam, że materiał jest niedoskonały, a mojemu warsztatowi pracy jeszcze daleko do doskonałości. Po czasie moje nastawienie zaczęło się zmieniać. Wtedy pojawiła się myśl – dlaczego ja sama nie mogę siebie opublikować. Że też wcześniej na to nie wpadłam. W świecie, kiedy blogowanie jest tak popularne, ja pisałam teksty do szuflady. Wtedy pojawiła się myśl o założeniu strony internetowej w prezencie na 40 urodziny. Mam nadzieję, że ten podarunek również Wam przypadnie do gustu. Zapraszam do jego otwarcia…

Łatwiej lekko pisać, niż lekko przejść przez życie, ale razem jest znacznie łatwiej. Zapraszam więc do wspólnej podróży przez codzienność. Znajdziecie tu chwilę wytchnienia, dużą dawkę optymizmu i wiele inspiracji. Pokazuję jak wielką moc ma siła pozytywnego myślenia, a także jak dostrzegać efekty uboczne trudnych decyzji i niesprzyjających zdarzeń.

Leave a Reply