Inspiracje,  Ludzie

Miłość – jak połączyła rodziców i nas

Pamiętacie swój pierwszy pocałunek? Jakie pierwsze wrażenie wywarł na Was ukochany? Kiedy wyznał miłość? – dziś w walentynki chętnie mówimy o naszych miłosnych podbojach. Dlaczego więc ich nie zachować na dłużej? Pobierz kolejne karty do rodzinnego albumu i zapisz trwale swoje wspomnienia, a także miłosne uniesienia swoich rodziców.

Mówi się, że z rodziną najlepiej na fotografii. No cóż są i takie rodziny, które nie znajdują porozumienia, są w ciągłym konflikcie, a jedyne, co je łączy, to wspólna fotografia. Dobrze, że przynajmniej jest zdjęcie, jeżeli w ogóle zostało zrobione. No właśnie, a masz aktualną rodzinną fotografię? Podejrzewam, że nie, bo nie ma już dzisiaj w zwyczaju robić rodzinnych portretów. Nie mamy też przyzwyczajeń, aby notować dane o swoich najbliższych.

Mam kilka albumów rodzinnych, ale są tam fotografie wyłącznie do czasu kiedy wynaleziono aparat cyfrowy. Setki zdjęć zalegają na twardym dysku. Rzadko do nich zaglądam, za to albumy chętnie otwieram. Niestety już zauważyłam, że jest wiele zdjęć osób, o których nic nie wiem. Czy to jakaś daleka krewna czy przyjaciółka mojej mamy? Patrzą na mnie ze zdjęcia osoby, których w ogóle nie znam. Trochę to smutne.

Wystarczyłoby przynajmniej na odwrocie zapisać kilka słów. No tak, nikt kiedyś tego nie zrobił, ale ja też nie jestem skora wydrukować zdjęcia, a co dopiero je opisywać! No i spojrzy kiedyś taka Elżbieta Sandecka-Pultowicz w oczy swoich praprawnuków, a one najzwyczajniej w świecie będą miały kłopot w określeniu, cóż to za kobieta.

Zawsze jednak można zrobić pierwszy krok. Otworzyć albumy, wyjąć zdjęcia i zapisać w jakich okolicznościach zostały zrobione i kto się na nich znajduje.

W listopadzie, będącym miesiącem wspomnień, rozpoczęliśmy tworzenie rodzinnego albumu i gromadzenie pierwszych kart. W grudniu korzystaliśmy z rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole.Styczeń sprzyjał z kolei spotkaniom z naszymi dziadkami.

Luty, a zwłaszcza walentynki to doskonała okazja, aby dołączyć kolejne karty z miłosnymi wspomnieniami. Karty do pobrania poniżej pozwolą Wam opisać uczucia rodziców i własne uniesienia miłosne (odrębne karty dla małżonków oraz partnerów).

Przez kolejnych 8 miesięcy będę Was inspirować do opracowania i dołączania kolejnych kart. Przez rok zgromadzicie podstawowe informacje o rodzinie, a po ich wydrukowaniu stworzycie album, który będzie wyjątkowym prezentem dla najbliższych pod choinkę.

Zamieszczam poniżej do pobrania w plikach PDF karty z ubiegłych miesięcy. Wystarczy je wydrukować i w wolnej chwili wypełnić. Nie zajmie to Wam wiele czasu, a będzie piękną pamiątką dla przyszłych pokoleń.

Zachowaj wspomnienia – karta tytułowa

LISTOPAD
Pochowani na cmentarzach PDF

GRUDZIEŃ
Portret rodzinny Wigilia
Menu Wigilia
Zwyczaje wigilijne
Opowieść wigilijna

STYCZEŃ
Portret dziadkówPobierz
O BabciPobierz
O DziadkuPobierz
Opowieść BabciPobierz

LUTY

Łatwiej lekko pisać, niż lekko przejść przez życie, ale razem jest znacznie łatwiej. Zapraszam więc do wspólnej podróży przez codzienność. Znajdziecie tu chwilę wytchnienia, dużą dawkę optymizmu i wiele inspiracji. Pokazuję jak wielką moc ma siła pozytywnego myślenia, a także jak dostrzegać efekty uboczne trudnych decyzji i niesprzyjających zdarzeń.

Leave a Reply