lady macbeth fourth witch essay sample cover letter for spa therapist data science masters thesis topics essay on 1984 themes how to start an essay about a tv show traditional essay format example cima february 2020 case study pre seen essay on cultural awareness

O czym marzy każda kobieta?

0

Odpowiedzi będzie tyle, ile kobiet na świecie. Są jednak pewne standardy i oczywistości. Zawsze mile widziane są kwiaty i czekoladki. Z okazji dzisiejszego święta proponuję coś, co zadowolić powinno wszystkich – zarówno Panie, jak i Panów – coś bardzo lekkiego, słodkiego i zdrowego.

Te czerwone owoce potrafią zadziałać na wyobraźnię. Najsmaczniejsze są oczywiście nasze rodzime truskawki czerwcowe. Któż czekałby tyle miesięcy, jeżeli są dostępne w sklepach niemal prze cały rok? A mogą zdziałać cuda w niejeden zimowy wieczór.

Truskawki, szczególnie dziś, dedykuję i polecam wszystkim kobietom. Wiem, że jest wiele przeciwniczek Święta Kobiet. Na wspomnienie goździka i pary rajstop wręczanym za tzw. komuny, wielu paniom robi się niedobrze.

Dziś “trendi” jest krytykować to święto, choć zastanawiam się czy akurat w tej kwestii demonstrować walkę o równouprawnienie i partnerstwo. Jest wiele innych ważnych dziedzin, gdzie potrzebna jest taka zbiorowa, żeńska siła. Dziś zaczerpnijmy głęboki oddech i cieszmy się słońcem. Jestem zdania, że każda okazja do mile spędzonego dnia i sprawienia komuś przyjemności jest dobra.

Nie czuję się dziś bardziej kobieca, niż w inne dni. Jeżeli mężczyźni chcą podkreślić odrębność płci w ten jeden dzień – dlaczego nie? 8 marca niech będzie jednym z wielu, kiedy z optymizmem i radością patrzymy na świat i ludzi. Oby zawsze smakowały nam tak słodko truskawki. Z lampką szampana oczywiście!

Elżbieta Sandecka-Pultowicz

Share.

About Author

Piszę od dawna i robię to z coraz większą przyjemnością. Ukończyłam ekonomię, ale życie pokierowało moją drogę zawodową w stronę dziennikarstwa, zarówno prasowego, jak i radiowego. Stanowi ono cały mój dorobek. Przez długi czas czułam się w tym zawodzie amatorką. Dzisiaj wiem, że to moje powołanie. Spełniam się pisząc na swoim blogu.

Leave a Reply