essay on college campus cleaning thesis significance essay for environment pollution in hindi john lewis monty the penguin case study thesis statement representation scholarships without essay 2019 research paper on emotional intelligence 2018 research paper about job satisfaction

Policjant Mistrzem Polski w kickboxingu

0

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji mogą uczyć się od najlepszych. Jednym z instruktorów taktyki i technik interwencyjnych jest zdobywca tegorocznego tytułu Mistrza Polski w kickboxingu młodszy aspirant Daniel Grzyb, który przygotowuje się do jesiennych Mistrzostw Świata w Turcji.

daniel2Sport jest obecny w jego życiu od dawna. Już jako 18-latek rozpoczął przygodę z kickboxingiem. Występuje w barwach Klubu Sportowego Piaseczno X Fight Team. Jego trenerem jest pierwszy polski mistrz świata w tej dyscyplinie Piotr Siegoczyński. Pod jego skrzydłami Daniel zdobywa najwyższe trofea.

Jestem zwolennikiem teorii, że talent to zaledwie 10% sukcesu, reszta to ciężka praca – mówi Daniel.

Pasmo sportowych sukcesów zapoczątkowało III miejsce w Mistrzostwach Polski Wschodniej w kickboxingu w 2006 r. Kolejne zwycięstwa były już tylko kwestią czasu. Daniel jest wielokrotnym medalistą Polski, dwa razy zdobył Puchar Polski. Regularnie bierze udział w zawodach krajowych i międzynarodowych. Ukoronowaniem jego dotychczasowej kariery jest zwycięstwo w tegorocznych Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w kategorii wagowej do 74 kg. Wzięło w nich udział ponad 240 zawodników z 48 klubów z całego kraju.

Finałowa walka była bardzo zacięta – relacjonuje Daniel Grzyb. Starałem się dać z siebie wszystko. W osiągnięciu sukcesu na pewno pomogły mi determinacja, silna wola oraz intensywne treningi. Mam wielką satysfakcję z wygranej, liczę również, że poszczęści mi się w tegorocznych Mistrzostwach Świata.

Intensywnie dwugodzinne treningi nasz mistrz odbywa od czterech do pięciu razy w tygodniu. Trzeba przy tym tak zaplanować zajęcia, aby nie kolidowały z grafikiem służb. Pogodzenie obu profesji jest możliwe przede wszystkim dzięki wyrozumiałości przełożonych, a także kolegów. Nie da się ukryć, że sukcesy Daniela w jakiejś części, to również ich zasługa.

daniel3Daniel, posiadacz czarnego mistrzowskiego pasa w kickboxingu z powodzeniem szkoli też młodych policjantów Oddziału Prewencji Policji w zakresie wyszkolenia strzeleckiego oraz technik interwencji. Nie wszyscy wiedzą, że uczą się od mistrza. Dyskrecja to jego cecha dominująca. Przydatna również w służbie policjanta.

Kickboxing to połączenie bokserskich ciosów pięścią i kopnięć nogą. Dyscyplina zdobywa z roku na rok coraz większą popularność, a Polska jest uznawana w świecie za potęgę i źródło wielu sportowych talentów w tej dyscyplinie.

Elżbieta Sandecka-Pultowicz
foto archiwum prywatne

Share.

About Author

Piszę od dawna i robię to z coraz większą przyjemnością. Ukończyłam ekonomię, ale życie pokierowało moją drogę zawodową w stronę dziennikarstwa, zarówno prasowego, jak i radiowego. Stanowi ono cały mój dorobek. Przez długi czas czułam się w tym zawodzie amatorką. Dzisiaj wiem, że to moje powołanie. Spełniam się pisząc na swoim blogu.

Leave a Reply