snowflake data warehouse case study consumer perception case study it is better to have brain than beauty essay band 6 english essay essay on rose in gujarati language lousy essay sons penned badly essay rag 5 crossword clue sample of cover letter in applying job

Świąteczna Warszawa

0

Iluminacje świąteczne w Warszawie wzbudzają uzasadniony zachwyt. W tym roku światełka rozbłysły w nowej odsłonie. Trakt królewski prezentuje się w pełnym blasku. Jeśli nie macie planów na ferie, wybierzcie się do stolicy na wyjątkowy spacer.

Świetlna aleja ciągnie się od Nowego Miasta po Nowy Świat. Wieczorne spacery po Warszawie należą o tej porze roku do szczególnie urokliwych. W różnych częściach miasta rozmieszczono świąteczne iluminacje, z których wiele nawiązuje do symboli Warszawy.

Jest kilka bardzo oryginalnych syrenek, w towarzystwie których fotografują się setki turystów. Przy Pomniku Mikołaja Kopernika znajduje się planetarna instalacja, natomiast przy pomniku Bolesława Prusa otwarta księga. Na rynku Nowego Miasta obok choinki błyszczy karuzela w stylu francuskim. Wyjątkowo okazale prezentuje się również brama Barbakanu. Najwyższa choinka znajduje się na placu Piłsudskiego, która wyróżnia się na tle świetlnych spadających gwiazd Zamku Królewskiego. Tradycyjnie atrakcją na tym trakcie jest specjalnie utworzone lodowisko wokół Syrenki na Starym Mieście.

To tylko część z kolekcji wyjątkowych iluminacji, które rozświetliły miasto. Na obejrzenie wszystkich kolorowych światełek zapraszam do centrum Warszawy lub do galerii zdjęć. 🙂

 

Share.

About Author

Piszę od dawna i robię to z coraz większą przyjemnością. Ukończyłam ekonomię, ale życie pokierowało moją drogę zawodową w stronę dziennikarstwa, zarówno prasowego, jak i radiowego. Stanowi ono cały mój dorobek. Przez długi czas czułam się w tym zawodzie amatorką. Dzisiaj wiem, że to moje powołanie. Spełniam się pisząc na swoim blogu.

Leave a Reply