Inspiracje,  Kultura,  Miejsca

Świąteczna Warszawa

Iluminacje świąteczne w Warszawie wzbudzają uzasadniony zachwyt. W tym roku światełka rozbłysły w nowej odsłonie. Trakt królewski prezentuje się w pełnym blasku. Jeśli nie macie planów na ferie, wybierzcie się do stolicy na wyjątkowy spacer.

Świetlna aleja ciągnie się od Nowego Miasta po Nowy Świat. Wieczorne spacery po Warszawie należą o tej porze roku do szczególnie urokliwych. W różnych częściach miasta rozmieszczono świąteczne iluminacje, z których wiele nawiązuje do symboli Warszawy.

Jest kilka bardzo oryginalnych syrenek, w towarzystwie których fotografują się setki turystów. Przy Pomniku Mikołaja Kopernika znajduje się planetarna instalacja, natomiast przy pomniku Bolesława Prusa otwarta księga. Na rynku Nowego Miasta obok choinki błyszczy karuzela w stylu francuskim. Wyjątkowo okazale prezentuje się również brama Barbakanu. Najwyższa choinka znajduje się na placu Piłsudskiego, która wyróżnia się na tle świetlnych spadających gwiazd Zamku Królewskiego. Tradycyjnie atrakcją na tym trakcie jest specjalnie utworzone lodowisko wokół Syrenki na Starym Mieście.

To tylko część z kolekcji wyjątkowych iluminacji, które rozświetliły miasto. Na obejrzenie wszystkich kolorowych światełek zapraszam do centrum Warszawy lub do galerii zdjęć. 🙂

 

Łatwiej lekko pisać, niż lekko przejść przez życie, ale razem jest znacznie łatwiej. Zapraszam więc do wspólnej podróży przez codzienność. Znajdziecie tu chwilę wytchnienia, dużą dawkę optymizmu i wiele inspiracji. Pokazuję jak wielką moc ma siła pozytywnego myślenia, a także jak dostrzegać efekty uboczne trudnych decyzji i niesprzyjających zdarzeń.

Leave a Reply