Miejsca

Weekend w Warszawie – najlepsze miejsca do wypoczynku: Fort Bema

Tegoroczny maj można zaliczyć do najcieplejszych i najpiękniejszych w ciągu ostatnich lat. Przed nami zapewne jeszcze wiele pogodnych dni, które warto wykorzystać na spotkanie z przyrodą. Warszawa ma wiele wspaniałych parków, wśród których liderem są Łazienki Królewskie. Na czerwcowy weekend proponuję trzy zielone obszary, wspaniałe na spacer i wytchnienie. Przez kolejne trzy dni będę zabierać Was w magiczne miejsca stolicy. Dziś przedstawiam Form Bema.

Fort Bema

Od nazwy tych fortyfikacji wybudowanych w 1890 r. wzięła swoją nazwę dzielnica Bemowo. Dawne zabudowania o charakterze militarnym są dziś doskonałym miejscem do wypoczynku i rekreacji. Teren w rejonie ulic gen. Maczka i ul. Powstańców Śląskich ma ciekawe ukształtowanie.

Idąc malowniczymi alejkami wśród drzew można zatoczyć małą lub dużą pętlę wokół. Cały obszar można również opłynąć rowerem wodnym, korzystając z wypożyczalni.

Jest wiele miejsc dogodnych na piknik, a nawet grill. O dawnym charakterze tego miejsca świadczy forma terenu, ale także pozostałości dawnych budowli fortu.

Fort Bema zwany Fortem P (od nazwy dawnej wsi Parysów) to część drugiego pierścienia twierdzy Warszawa. Mieściła się tu wytwórnia amunicji, w czasie wojny magazyny wojskowe, a w latach 80. teren był we władaniu Wojskowego Klubu Sportowego Legia Warszawa. Można jeszcze zobaczyć niestety niszczejące już dawne obiekty sportowe.

Nie mniej jednak władze dzielnicy zainwestowały w rewitalizację terenu sprawiając, że jest to jedno z ciekawszych miejsc na zielonej mapie Warszawy.

 

Łatwiej lekko pisać, niż lekko przejść przez życie, ale razem jest znacznie łatwiej. Zapraszam więc do wspólnej podróży przez codzienność. Znajdziecie tu chwilę wytchnienia, dużą dawkę optymizmu i wiele inspiracji. Pokazuję jak wielką moc ma siła pozytywnego myślenia, a także jak dostrzegać efekty uboczne trudnych decyzji i niesprzyjających zdarzeń.

Leave a Reply