thesis binding near ucd personal statement reapplicant medical school importance of book in our life essay datos en curriculum vitae research paper on embryo case study six sigma

Weekend w Warszawie – najlepsze miejsca do wypoczynku: Fort Bema

0

Tegoroczny maj można zaliczyć do najcieplejszych i najpiękniejszych w ciągu ostatnich lat. Przed nami zapewne jeszcze wiele pogodnych dni, które warto wykorzystać na spotkanie z przyrodą. Warszawa ma wiele wspaniałych parków, wśród których liderem są Łazienki Królewskie. Na czerwcowy weekend proponuję trzy zielone obszary, wspaniałe na spacer i wytchnienie. Przez kolejne trzy dni będę zabierać Was w magiczne miejsca stolicy. Dziś przedstawiam Form Bema.

Fort Bema

Od nazwy tych fortyfikacji wybudowanych w 1890 r. wzięła swoją nazwę dzielnica Bemowo. Dawne zabudowania o charakterze militarnym są dziś doskonałym miejscem do wypoczynku i rekreacji. Teren w rejonie ulic gen. Maczka i ul. Powstańców Śląskich ma ciekawe ukształtowanie.

Idąc malowniczymi alejkami wśród drzew można zatoczyć małą lub dużą pętlę wokół. Cały obszar można również opłynąć rowerem wodnym, korzystając z wypożyczalni.

Jest wiele miejsc dogodnych na piknik, a nawet grill. O dawnym charakterze tego miejsca świadczy forma terenu, ale także pozostałości dawnych budowli fortu.

Fort Bema zwany Fortem P (od nazwy dawnej wsi Parysów) to część drugiego pierścienia twierdzy Warszawa. Mieściła się tu wytwórnia amunicji, w czasie wojny magazyny wojskowe, a w latach 80. teren był we władaniu Wojskowego Klubu Sportowego Legia Warszawa. Można jeszcze zobaczyć niestety niszczejące już dawne obiekty sportowe.

Nie mniej jednak władze dzielnicy zainwestowały w rewitalizację terenu sprawiając, że jest to jedno z ciekawszych miejsc na zielonej mapie Warszawy.

 

Share.

About Author

Piszę od dawna i robię to z coraz większą przyjemnością. Ukończyłam ekonomię, ale życie pokierowało moją drogę zawodową w stronę dziennikarstwa, zarówno prasowego, jak i radiowego. Stanowi ono cały mój dorobek. Przez długi czas czułam się w tym zawodzie amatorką. Dzisiaj wiem, że to moje powołanie. Spełniam się pisząc na swoim blogu.

Leave a Reply