Kultura,  Miejsca

Weekend w Warszawie: Ogród Botaniczny

Kiedy świeci słońce, kiedy pada deszcz, kiedy spadają liście i kiedy sypie śnieg – warszawski ogród botaniczny jest urokliwy o każdej porze roku. W letnie dni budzi pięknem o poranku, rozkwita w południe i chłodzi wieczorem. To miejsce, które można oglądać w nieskończoność. Wspaniałe miejsce dla wszystkich spragnionych wytchnienia, inspiracji i relaksu. Trudno opisać słowami to wszystko, co oferuje to wspaniałe miejsce na zielonej mapie Warszawy.

Miejsce niezwykłe, gdzie można podziwiać kilka tysięcy gatunków i odmian roślin z różnych regionów świata. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego przytulony jest do Łazienek Królewskich, ale swoim charakterem bardzo się różni.

Wąskie ścieżki poprowadzone wśród niezwykłych kwiatów, krzewów i drzew oraz magiczne miejsca, jak w tajemniczym ogrodzie sprawiają, że pobyt tu zawsze kończy się niedosytem.

Każdy, nie tylko miłośnik przyrody, rozkocha się w tym miejscu. Oglądać tu można niezwykłe okazy roślin, drzewa zaliczone już do pomników przyrody.

Jeden z najstarszych okazów – miłorząb chiński ma już 200 lat, dokładnie tyle ile ogród. Jego liście w charakterystycznym wachlarzykowatym kształcie są dziś symbolem tego wyjątkowego skrawka zielonej części Warszawy.

Łatwiej lekko pisać, niż lekko przejść przez życie, ale razem jest znacznie łatwiej. Zapraszam więc do wspólnej podróży przez codzienność. Znajdziecie tu chwilę wytchnienia, dużą dawkę optymizmu i wiele inspiracji. Pokazuję jak wielką moc ma siła pozytywnego myślenia, a także jak dostrzegać efekty uboczne trudnych decyzji i niesprzyjających zdarzeń.

Leave a Reply