sample snack bar business plan my life so far descriptive essay ignou dissertation marks wedding speech entrance songs java writing custom exceptions insomnia research paper outline customer experience dissertation

Weekend w Warszawie: Ogród Botaniczny

0

Kiedy świeci słońce, kiedy pada deszcz, kiedy spadają liście i kiedy sypie śnieg – warszawski ogród botaniczny jest urokliwy o każdej porze roku. W letnie dni budzi pięknem o poranku, rozkwita w południe i chłodzi wieczorem. To miejsce, które można oglądać w nieskończoność. Wspaniałe miejsce dla wszystkich spragnionych wytchnienia, inspiracji i relaksu. Trudno opisać słowami to wszystko, co oferuje to wspaniałe miejsce na zielonej mapie Warszawy.

Miejsce niezwykłe, gdzie można podziwiać kilka tysięcy gatunków i odmian roślin z różnych regionów świata. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego przytulony jest do Łazienek Królewskich, ale swoim charakterem bardzo się różni.

Wąskie ścieżki poprowadzone wśród niezwykłych kwiatów, krzewów i drzew oraz magiczne miejsca, jak w tajemniczym ogrodzie sprawiają, że pobyt tu zawsze kończy się niedosytem.

Każdy, nie tylko miłośnik przyrody, rozkocha się w tym miejscu. Oglądać tu można niezwykłe okazy roślin, drzewa zaliczone już do pomników przyrody.

Jeden z najstarszych okazów – miłorząb chiński ma już 200 lat, dokładnie tyle ile ogród. Jego liście w charakterystycznym wachlarzykowatym kształcie są dziś symbolem tego wyjątkowego skrawka zielonej części Warszawy.

Share.

About Author

Piszę od dawna i robię to z coraz większą przyjemnością. Ukończyłam ekonomię, ale życie pokierowało moją drogę zawodową w stronę dziennikarstwa, zarówno prasowego, jak i radiowego. Stanowi ono cały mój dorobek. Przez długi czas czułam się w tym zawodzie amatorką. Dzisiaj wiem, że to moje powołanie. Spełniam się pisząc na swoim blogu.

Leave a Reply