Zapraszam na koncert

0

W najbliższą niedzielę 26 maja br. poprowadzę wyjątkowy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Stołecznej Policji w Łazienkach Królewskich przy słynnym pomniku Fryderyka Chopina. Rozpocznie się o godz. 14.00, a jeden z utworów będzie dedykowany wszystkim mamom.

pawPodobny koncert odbył się w ubiegłym roku w amfiteatrze Łazienek Królewskich. Było to dla mnie wielkie wyróżnienie, bo spośród kilku koncertów orkiestry, które miałam okazję zapowiadać, po raz pierwszy było to w tak przepięknym miejscu. Dopisała publiczność, aura, a nawet… pawie, licznie zamieszkujące warszawski park. Na scenę w pewnym momencie wdarł się taki jeden i narobił strasznego hałasu. Próbował włączyć się w głośny repertuar orkiestry dętej. Podziękowałam ze sceny za współudział w koncercie. Na szczęście wyciszył się i nie próbował powtórzyć tego numeru.

Te królewskie ptaki raczej rzadko pojawiają się w tej części parku, gdzie będzie odbywał się niedzielny koncert, ale nigdy nie wiadomo.

Zapraszam wszystkich na prawdziwą ucztę muzyczną. Wśród utworów usłyszymy wiązankę melodii związanych z Warszawą w opracowaniu Jerzego Kamyka, “Polonez A-dur opust 40 nr 1” Fryderyka Chopina, a także Georga Gershwina w “Błękitnej Rapsodii”. Drugą część koncertu rozpocznie wiązanka utworów Glenna Millera, w potem Luisa Armstronga. Z okazji Dnia Matki wszystkim mamom orkiestra zadedykuje dynamiczne “Libertango”, którego autorem jest Astor Piazzolla, a ostatni utwór koncertowy… to niespodzianka!

Zapraszam serdecznie!

Elżbieta Sandecka-Pultowicz

Share.

About Author

Avatar

Piszę od dawna i robię to z coraz większą przyjemnością. Ukończyłam ekonomię, ale życie pokierowało moją drogę zawodową w stronę dziennikarstwa, zarówno prasowego, jak i radiowego. Stanowi ono cały mój dorobek. Przez długi czas czułam się w tym zawodzie amatorką. Dzisiaj wiem, że to moje powołanie. Spełniam się pisząc na swoim blogu.

Leave a Reply