homework contracts book 3 essay for children's rights betty friedan the feminine mystique essay business plan location analysis case study of residential interior princeton essay questions argumentative essay key words environmental protection essay

Zapraszam na koncert

0

W najbliższą niedzielę 26 maja br. poprowadzę wyjątkowy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Stołecznej Policji w Łazienkach Królewskich przy słynnym pomniku Fryderyka Chopina. Rozpocznie się o godz. 14.00, a jeden z utworów będzie dedykowany wszystkim mamom.

pawPodobny koncert odbył się w ubiegłym roku w amfiteatrze Łazienek Królewskich. Było to dla mnie wielkie wyróżnienie, bo spośród kilku koncertów orkiestry, które miałam okazję zapowiadać, po raz pierwszy było to w tak przepięknym miejscu. Dopisała publiczność, aura, a nawet… pawie, licznie zamieszkujące warszawski park. Na scenę w pewnym momencie wdarł się taki jeden i narobił strasznego hałasu. Próbował włączyć się w głośny repertuar orkiestry dętej. Podziękowałam ze sceny za współudział w koncercie. Na szczęście wyciszył się i nie próbował powtórzyć tego numeru.

Te królewskie ptaki raczej rzadko pojawiają się w tej części parku, gdzie będzie odbywał się niedzielny koncert, ale nigdy nie wiadomo.

Zapraszam wszystkich na prawdziwą ucztę muzyczną. Wśród utworów usłyszymy wiązankę melodii związanych z Warszawą w opracowaniu Jerzego Kamyka, “Polonez A-dur opust 40 nr 1” Fryderyka Chopina, a także Georga Gershwina w “Błękitnej Rapsodii”. Drugą część koncertu rozpocznie wiązanka utworów Glenna Millera, w potem Luisa Armstronga. Z okazji Dnia Matki wszystkim mamom orkiestra zadedykuje dynamiczne “Libertango”, którego autorem jest Astor Piazzolla, a ostatni utwór koncertowy… to niespodzianka!

Zapraszam serdecznie!

Elżbieta Sandecka-Pultowicz

Share.

About Author

Piszę od dawna i robię to z coraz większą przyjemnością. Ukończyłam ekonomię, ale życie pokierowało moją drogę zawodową w stronę dziennikarstwa, zarówno prasowego, jak i radiowego. Stanowi ono cały mój dorobek. Przez długi czas czułam się w tym zawodzie amatorką. Dzisiaj wiem, że to moje powołanie. Spełniam się pisząc na swoim blogu.

Leave a Reply