Kultura,  Ludzie,  Uczucia

Zapraszam na koncert

W najbliższą niedzielę 26 maja br. poprowadzę wyjątkowy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Stołecznej Policji w Łazienkach Królewskich przy słynnym pomniku Fryderyka Chopina. Rozpocznie się o godz. 14.00, a jeden z utworów będzie dedykowany wszystkim mamom.

pawPodobny koncert odbył się w ubiegłym roku w amfiteatrze Łazienek Królewskich. Było to dla mnie wielkie wyróżnienie, bo spośród kilku koncertów orkiestry, które miałam okazję zapowiadać, po raz pierwszy było to w tak przepięknym miejscu. Dopisała publiczność, aura, a nawet… pawie, licznie zamieszkujące warszawski park. Na scenę w pewnym momencie wdarł się taki jeden i narobił strasznego hałasu. Próbował włączyć się w głośny repertuar orkiestry dętej. Podziękowałam ze sceny za współudział w koncercie. Na szczęście wyciszył się i nie próbował powtórzyć tego numeru.

Te królewskie ptaki raczej rzadko pojawiają się w tej części parku, gdzie będzie odbywał się niedzielny koncert, ale nigdy nie wiadomo.

Zapraszam wszystkich na prawdziwą ucztę muzyczną. Wśród utworów usłyszymy wiązankę melodii związanych z Warszawą w opracowaniu Jerzego Kamyka, „Polonez A-dur opust 40 nr 1” Fryderyka Chopina, a także Georga Gershwina w „Błękitnej Rapsodii”. Drugą część koncertu rozpocznie wiązanka utworów Glenna Millera, w potem Luisa Armstronga. Z okazji Dnia Matki wszystkim mamom orkiestra zadedykuje dynamiczne „Libertango”, którego autorem jest Astor Piazzolla, a ostatni utwór koncertowy… to niespodzianka!

Zapraszam serdecznie!

Elżbieta Sandecka-Pultowicz

Łatwiej lekko pisać, niż lekko przejść przez życie, ale razem jest znacznie łatwiej. Zapraszam więc do wspólnej podróży przez codzienność. Znajdziecie tu chwilę wytchnienia, dużą dawkę optymizmu i wiele inspiracji. Pokazuję jak wielką moc ma siła pozytywnego myślenia, a także jak dostrzegać efekty uboczne trudnych decyzji i niesprzyjających zdarzeń.

Leave a Reply