Inspiracje,  Uczucia

Prezent dla mamy

Co roku głowisz się jaką niespodziankę przygotować dla mamy pod choinkę? Stawiasz na przedmioty praktyczne lub kosmetyki? Najpiękniejsze prezenty to takie, których nie można kupić za żadne pieniądze.

Co jej kupić? – kołacze się w głowie. Przecież ona wszystko ma, tego nie lubi, to się jej nie przyda – myślimy w gorączce przedświątecznych zakupów pod choinkę. Tak naprawdę ona zapewne tego nie oczekuje. Owszem cieszy się kiedy pod zielonym drzewkiem czeka na nią prezent. Zapewne jednak nie to cieszy ją najbardziej. Ceni, że spotyka się z dawno niewidzianą córką lub synem. Koi swoje serce ich widokiem. Słucha z uwagą, czerpie z samej ich obecności.

Najpiękniejsze prezenty przychodzą niespodziewanie. Nic nie kosztują, a jednak są bezcenne. To uczucia, których nie można kupić w żadnym sklepie i płynące z tego gesty, których nie wykształci żadna szkoła. To także słowa płynące z wnętrza. Tylko to, co bezinteresownie podarowane, cieszy najbardziej.

Dzisiaj wybieram się z córką po prezenty pod choinkę. Zapewne kupimy jakieś drobiazgi. Ona chyba o tym nie wie, że sprawiła mi już najpiękniejszy prezent, o jakim może marzyć każda mama.  W jakiejś zwykłej, codziennej rozmowie, w potoku słów ni stąd, ni zowąd powiedziała: mamo, chciałabym kiedyś stworzyć taki dom, jak ty. Nie wiedziałam co powiedzieć. To było po prostu szczere i piękne.

W tym krótkim stwierdzeniu zawartych jest milion niewypowiedzianych słów i znaczeń. To najcudowniejszy prezent, jaki mogłabym sobie wymarzyć. Zrobię wszystko, aby nasz dom zawsze taki pozostał…

Łatwiej lekko pisać, niż lekko przejść przez życie, ale razem jest znacznie łatwiej. Zapraszam więc do wspólnej podróży przez codzienność. Znajdziecie tu chwilę wytchnienia, dużą dawkę optymizmu i wiele inspiracji. Pokazuję jak wielką moc ma siła pozytywnego myślenia, a także jak dostrzegać efekty uboczne trudnych decyzji i niesprzyjających zdarzeń.

Leave a Reply