Ludzie,  Uczucia

Dzień Kobiet po babsku

Wreszcie potrafimy świętować własne święto. Odnoszę wrażenie, że przez długi czas w Dniu Kobiet świetnie bawili się przede wszystkim mężczyźni. Teraz ten dzień należy do nas. Zaplanujmy spotkania w babskim gronie i bawmy się wspaniale.

W pełni akceptuję Dzień Kobiet. Wiem, że nie wszystkie panie chcą świętować ten dzień. Dla mnie to wspaniała okazja do babskich spotkań, wspólnego wyjścia, biesiadowania i dobrej zabawy. Tu bez skrepowania bierzmy przykład z mężczyzn, którzy potrafią świetnie się bawić w swoim gronie i to bez okazji.

Do tradycji wśród moich znajomych i przyjaciół należy wręczanie sobie kwiatów. Ja i córka zawsze możemy liczyć na kwiatki od naszego sąsiada, przy czy mój mąż również nie zapomina o trzech wspaniałych kobietach zza ściany. Z kolei moja przyjaciółka Emila już wczoraj zdążyła mi przynieść sadzonki hiacyntów, które zakwitną niebawem.

Dzien_kobiet_po_babskuNiech ten dzień zbliży nas – kobiety i będzie okazją do integracji. Odnoszę wrażenie, że nie zawsze potrafimy się wspierać, okazywać prawdziwą wyrozumiałość i mieć odwagę na niezbędną asertywność. Dlatego też, niech ten dzień będzie dla nas i my bądźmy dla siebie. Przyjmijmy z radością wszystkie przejawy serdeczności ze strony mężczyzn, ale nie zapominajmy, aby ten dzień był wyjątkowy przede wszystkich dla nas samych.

Wszystkim Paniom życzę więc wspaniałego dnia, dobrej zabawy i wspaniałych kobiet wokół, nie tylko od święta.

 

 

Łatwiej lekko pisać, niż lekko przejść przez życie, ale razem jest znacznie łatwiej. Zapraszam więc do wspólnej podróży przez codzienność. Znajdziecie tu chwilę wytchnienia, dużą dawkę optymizmu i wiele inspiracji. Pokazuję jak wielką moc ma siła pozytywnego myślenia, a także jak dostrzegać efekty uboczne trudnych decyzji i niesprzyjających zdarzeń.

Leave a Reply