fast cover letter cover letter for work experience dentistry research paper on unit root test my life goals essay free exemplo de curriculum vitae mocambicano essay on the high rate of unemployment in south africa

Nietypowa choinka

0

 – Muszę zrobić oryginalną choinkę na plastykę – zapewne wszyscy rodzice uwielbiają takie ambitne wyzwania stawiane przez dzieci, zwłaszcza kiedy termin był na wczoraj. Zadanie mojej gimnazjalistki było trudne, bo choinka miała być wykonana z nietypowych przedmiotów. Wybrałyśmy widelce.

oryginalna_choinkaPani od plastyki wysoko podniosła poprzeczkę. Widziała już choinki z makaronu, ziaren, wieszaków z pralni, saszetek do prania, a nawet gumowych rękawiczek. Co roku uczniowie warszawskiego Gimnazjum Nr 53 im. Sempołowskiej zachodzą w głowę, jak zaskoczyć swoją nauczycielkę.

Po długiej debacie i dziesiątkach propozycji wybrałyśmy materiał na naszą choinkę – plastikowe widelce. Do wykonania tej choinki zużyłyśmy butelkę po wybornej wodzie mineralnej Borjomi, kilogram ryżu, 6 opakowań jednorazowych widelców i kilka lasek kleju do pistoletu. Najważniejsza była jednak współpraca i ocean cierpliwości. Końcowy efekt był jednak wart poświęcenia, tym bardziej, że pracę pani oceniła na szóstkę.

Okazało się również, że „na wczoraj”(wg relacji mojej córki) było przygotowanie około 30-centymetrowej postaci do szopki betlejemskiej. Największy problem to zdobycie odpowiedniego materiału na szaty. Ze pasterzświecą szukać można bowiem, nawet w Warszawie, sklepu z materiałami. Postanowiłyśmy poszukać czegoś w lumpeksie. Z szala, chusty, urzędniczego sznurka do zszywania dokumentów, styropianowej kulki owiniętej rajstopami oraz butelki po wodzie, powstał pasterz. Jego kij zrobiłyśmy z grubej słomki do napojów owiniętej sznurkiem. Wszystkie elementy zostały sklejone za pomocą pistoletu. Jak wam się podoba?

Do świąt zostało jeszcze trochę czasu i można jeszcze wyczarować ciekawą dekorację na świąteczny stół. Choinka z widelców to tylko jeden z pomysłów. Miłej zabawy!

Elżbieta Sandecka-Pultowicz

Share.

About Author

Piszę od dawna i robię to z coraz większą przyjemnością. Ukończyłam ekonomię, ale życie pokierowało moją drogę zawodową w stronę dziennikarstwa, zarówno prasowego, jak i radiowego. Stanowi ono cały mój dorobek. Przez długi czas czułam się w tym zawodzie amatorką. Dzisiaj wiem, że to moje powołanie. Spełniam się pisząc na swoim blogu.

Leave a Reply