what is cause and effect of bullying essay how does a dissertation proposal look like ucas personal statement for primary teaching bachelor thesis cz scientific glass case study song lyrics analysis essay short case study on organic farming

Modrzewiówka – niezbadane kryterium

0

Klasę i warunki zakwaterowania ocenia się liczbą gwiazdek. Nikt nie bada jednak poziomu serdeczności i ogólnej atmosfery panującej w miejscu noclegowym, a to właśnie uważam za kryterium dominujące. W tej kategorii “Modrzewiówka” w Dusznikach Zdroju zasługuje na najwyższą notę.

modrzew2Klimatu i niewidzialnej aury serdeczności, jaka utrzymuje się w tym zacisznym pensjonacie, nie da się ująć w żadnych tabelach. Składa się na to zapewne wiele czynników takich jak usytuowanie, okolica, historia domu oraz przepiękny różany ogród, nad którym górują stare modrzewie. Gdyby tylko potrafiły mówić, opowiedziałyby zapewne burzliwą historię całej Kotliny Kłodzkiej, a także jej zmieniających się mieszkańców. Dostojnie towarzyszą obecnym właścicielom, których oddanie dla tego miejsca zapisane jest nawet w najmniejszej igiełce.

Wyjątkowej atmosfery nie można kupić za żadne pieniądze. Nie zapewnią jej najnowocześniejsze i najdroższe meble, ani wyposażenie. Klimat mogą stworzyć wyłącznie serdeczni ludzie, których poznanie można oceniać w kategorii najpiękniejszych darów losu. Niezwykle uprzejmi, dyskretni, z bogactwem życiowych podróży są największym atutem tego miejsca.

“Modrzewiówka” nie zabiega o masę turystów, to o nią trzeba zabiegać. To miejsce dla prawdziwych koneserów.

Obejrzyj galerię zdjęć – “Modrzewiówka” Duszniki Zdrój

Elżbieta Sandecka-Pultowicz

PS. Serdeczne podziękowania i pozdrowienia dla cudownych gospodarzy Pani Elżbiety i Pana Franciszka.

 

Share.

About Author

Piszę od dawna i robię to z coraz większą przyjemnością. Ukończyłam ekonomię, ale życie pokierowało moją drogę zawodową w stronę dziennikarstwa, zarówno prasowego, jak i radiowego. Stanowi ono cały mój dorobek. Przez długi czas czułam się w tym zawodzie amatorką. Dzisiaj wiem, że to moje powołanie. Spełniam się pisząc na swoim blogu.

Leave a Reply