Bezpieczeństwo

Polskie policjantki mistrzyniami w piłce nożnej!

Polskie piłkarki w pięknym stylu wywalczyły złoto podczas Międzynarodowego Turnieju w Piłce Nożnej Kobiet, które odbywały się na Majorce. W rywalizacji służb mundurowych w różnych kategoriach wzięło udział 2200 zawodników z całego świata. O puchar najlepszej kobiecej drużyny piłkarskiej rywalizowało 10 zespołów. Polskie policjantki bez trudu pokonały ubiegłoroczną zwycięską kobiecą reprezentację żandarmerii francuskiej.

Polskie Policjantki niepokonane! Byłyśmy nie do zatrzymania! Żandarmeria z Francji rozbita 3:0 – napisały na swoim profilu polskie piłkarki. To już drugi udział Polek w tak prestiżowym turnieju. W ubiegłym roku również świetnie się zaprezentowały, zdobywając srebro. Tym razem jechały z myślą o obronie tytułu, ale okazało się, że ich umiejętności gry znacznie przewyższały rywalki. Poza pucharem i złotymi medalami otrzymały nagrodę główną – zapewniony pobyt i udział w jesiennych halowych zawodach 35. World Police Indoor Soccer Tournament w Holandii.

fot. Anna Polak

Kobiece drużyny piłkarskie startujące w Mallorca Football  Tournament 2017 w Santa Ponsa reprezentują bardzo wysoki poziom gry. W ich skład wchodzą najlepiej rozgrywające funkcjonariuszki z danego kraju. W tym roku wystartowały po dwie drużyny z Włoch i Francji oraz Danii, Luksemburga, Czech, Wielkiej Brytanii oraz Polski.

– Najpiękniejszą chwilą było usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego przy udziale setek kibiców i funkcjonariuszy z całego świata. Poza naszą osobistą satysfakcją, była to również wspaniała promocja polskiej Policji – relacjonuje kierownik drużyny podkom. Magdalena Marzec z Komendy Stołecznej Policji, która jest założycielką pierwszej policyjnej drużyny piłkarskiej w historii całej formacji.

Niewiele osób dawało szansę na rozwój tej dyscypliny wśród polskich funkcjonariuszek. Okazało się jednak, że jest ona jest bardzo popularna i po dwóch latach od zainicjowania, obecnie z powodzeniem regularnie trenuje siedem drużyn w całej Polsce. Najlepsze zawodniczki wchodzą w skład Reprezentacji Policji w Piłce Nożnej Kobiet.

Piłkarki, grające w reprezentacji polskiej Policji, spotykają się na treningach raz w miesiącu. Zjeżdżają się z całego kraju do Warszawy, wykorzystując czas poza służbą. Wyjazd na tegoroczny turniej na Majorce był zorganizowany w prywatnym zakresie. Dziewczyny dziękują Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej za możliwość występowania w firmowych koszulkach.

Oto skład zwycięskiej drużyny, która wystąpiła pod okiem kierownik drużyny podkom. Magdaleny Marzec z KSP:
mł. asp. Izabela Zdonek KWP ŁÓDŹ (kapitan drużyny)
post. Katarzyna Żak KWP RADOM
st. sierż. Katarzyna Borowiec KWP ŁÓDŹ
asp. Gabriela Szymska KWP KRAKOW
st. post. Malwina Mazur KWP GORZÓW WIELKOPOLSKI
st. sierż. Monika Sławek KWP KIELCE
st. post. Karolina Grześkowiak KWP POZNAŃ
st. post. Katarzyna Pilipiuk KSP
post. Marcelina Pawlik KWP KATOWICE (bramkarka)
sierż. sztab. Sylwia Własny KSP (grająca trenerka)

Policyjne piłkarki podziękowały na swoim profilu wszystkim za doping i gratulacje. Nie zapomniały też o innych nieobecnych zawodniczkach, a swoje zwycięstwo zadedykowały wszystkim polskim policjantkom, które grają w piłkę.

Gratulujemy!

Elżbieta Sandecka-Pultowicz
foto z prywatnego archiwum Magdaleny Marzec

 

Łatwiej lekko pisać, niż lekko przejść przez życie, ale razem jest znacznie łatwiej. Zapraszam więc do wspólnej podróży przez codzienność. Znajdziecie tu chwilę wytchnienia, dużą dawkę optymizmu i wiele inspiracji. Pokazuję jak wielką moc ma siła pozytywnego myślenia, a także jak dostrzegać efekty uboczne trudnych decyzji i niesprzyjających zdarzeń.

Leave a Reply