air pollution term paper lameness case study sample of organizational structure in business plan essay on indian culture in 300 words short essay on quaid e azam for class 6 personal statement for scholarship in malaysia

Wrocław – co warto obejrzeć?

0

Serce Dolnego Śląska bije we Wrocławiu. To miasto o pasjonującej historii, licznych zabytkach i ciekawych atrakcjach turystycznych. Jest również miejscem artystów, którzy z upodobaniem tworzą tam oryginalne instalacje. Zapraszam na krótką wycieczkę.

Wrocław jest prawdziwą perłą regionu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Są miejsca kultowe: Piwnica Świdnicka na Starym Mieście, Panorama Racławicka, Hala Stulecia, ZOO z Afrykarium, Ostrów Tumski, Ogród Botaniczny i można tak wymieniać bez końca. Niespodziewanie atrakcją stały się małe krasnale rozsiane w różnych zakątkach ulic. Wrocław to również miasto z największą w Polsce liczbą mostów i kładek, których liczba dochodzi do 400. Taka polska Wenecja.

Zachwycają odbudowane po wojnie i odrestaurowane kamieniczki. Warto przypomnieć, że Niemcy zniszczyli około 70% miasta. Nie udało się oczywiście wszystkiego odtworzyć i są miejsca, dla których czas się zatrzymał. Są doskonałymi plenerami filmowymi obrazującymi kraj w czasie działań wojennych. Kręcił tu Steven Spielberg, Kazimierz Kutz, Andrzej Wajda, Andrzej Żuławski, Krzysztof Kieślowski, Agnieszka Holland.

Mnie zachwycają projekty nowych budynków, które wspaniale korespondują z zabytkowym charakterem miasta. Wrocław upodobali sobie również artyści. Jest wiele inspirujących i ciekawych miejsc, gdzie sztuka dosłownie jest na ulicy. Zresztą sami zobaczcie.

tekst i foto Elżbieta Sandecka-Pultowicz

Share.

About Author

Piszę od dawna i robię to z coraz większą przyjemnością. Ukończyłam ekonomię, ale życie pokierowało moją drogę zawodową w stronę dziennikarstwa, zarówno prasowego, jak i radiowego. Stanowi ono cały mój dorobek. Przez długi czas czułam się w tym zawodzie amatorką. Dzisiaj wiem, że to moje powołanie. Spełniam się pisząc na swoim blogu.

Leave a Reply