education budget cuts essay band 6 english essay project selection thesis dissertation abbreviations page barclaycard cover letter fsb business plan

Chopin w niezwykłym wykonaniu

0

Wśród pasjonatów muzyki Chopina znajdziemy ludzi różnej płci, rasy, narodowości i zawodów. W wyjątkowym konkursie dla pianistów amatorów weźmie udział 40 wykonawców z 15 krajów, w tym lekarze, prawnicy, naukowcy, jeden dyplomata, a nawet pilot Boeingów. Darmowe koncerty odbędą się w dniach 16-21 września 2018 r. w Warszawie.

To wydarzenie już po raz czwarty jest organizowane przez Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pierwszy konkurs dla pianistów amatorów odbył się w 2009 r. Tegoroczny IV międzynarodowy konkurs jest przedsięwzięciem w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości i z tego powodu każdy z uczestników będzie zobowiązany do wykonania dowolnego utworu Ignacego Jana Paderewskiego.

Gdzie i kiedy?

Koncerty będą się odbywać w Pałacu Staszica przy ul. Nowy Świat 72 w Warszawie. Obiekt u zbiegu ul. Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat (za Pomnikiem Mikołaja Kopernika) znany jest również pod nazwami Siedziba Polskiej Akademii Nauk, PAN.

Koncerty będą się odbywać zgodnie z następującym harmonogramem:
16 września, godz. 19.00 – koncert inauguracyjny
17-18 września, godz. 9.00-19.00 – I etap
19 września, godz. 9.00-19.00 – II etap
20 września, godz. 16.00 – finał
21 września, godz. 19.00 – koncert laureatów

Kto zagra?

Miłośnicy sztuki, osoby z muzycznym wykształceniem, którzy związali swoją przyszłość z innym zawodem. Dlatego też wśród 40 wykonawców będą lekarze, prawnicy, naukowcy, a także dyplomata i pilot Boeingów. Uczestnicy przyjadą z 15 krajów, w tym tak egzotycznego jak Saint Vincent i Grenadyna – wyspiarskiego państwa na Morzu Karaibskim, w archipelagu Małych Antyli.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/amateurcompetition/ lub http://tifc.chopin.pl/

Gdzie jeszcze można posłuchać za darmo Chopina?

Do końca września 2018 r. w każdą niedzielę o godz. 12.00 i 16.00 w Łazienkach Królewskich. To już 59. sezon Koncertów Chopinowskich, w którym wystąpi łącznie 42 pianistów. Przed warszawską publicznością prezentują się zarówno największe sławy muzyki klasycznej, jak i młodzi, uzdolnieni muzycy, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę.

Najbliższe koncerty:
16 września, godz. 12.00 – Filip Wojciechowski, godz. 16.00 – Justyna Galant
23 września, godz. 12.00 – Jerzy Sterczyński, godz. 16.00 – Yuka Susono (Japonia)
30 września, godz. 12.00 – Piotr Latoszyński, godz. 16.00 – Serhij Hrychorenko

Miłego słuchania i pięknych wrażeń!

Fotografie pochodzą z ulotki wydanej przez organizatorów IV Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina dla Pianistów Amatorów

Share.

About Author

Piszę od dawna i robię to z coraz większą przyjemnością. Ukończyłam ekonomię, ale życie pokierowało moją drogę zawodową w stronę dziennikarstwa, zarówno prasowego, jak i radiowego. Stanowi ono cały mój dorobek. Przez długi czas czułam się w tym zawodzie amatorką. Dzisiaj wiem, że to moje powołanie. Spełniam się pisząc na swoim blogu.

Leave a Reply