Gdzie trzymać gąbkę kuchenną?

0

Ten mały przedmiot w kuchni jest niezbędny, ale niekoniecznie dekoracyjny. Trudno znaleźć dla gąbki idealne miejsce. Jeśli nie wiemy, gdzie ukryć ten roboczy sprzęt kuchenny, najlepiej zrobić coś odwrotnego – po prostu go wyeksponować.

W salonie połączonym z kuchnią trzeba dobrych rozwiązań, aby utrzymać estetykę obu pomieszczeń, bardzo różnych pod względem funkcjonalności. Długo zastanawiałam się, gdzie trzymać akcesoria do podręcznego mycia naczyń. W szafce gąbka byłaby stale wilgotna i trudno dostępna. Trzymanie jej na brzegu zlewu też nie wygląda pięknie.

Po wielu próbach schowania gąbki w najgłębszy kąt, postanowiłam zrobić coś innego i ją wyeksponować. Świetnie sprawdziła się do tego podstawka pod świecie (jak kupiłam w IKEI). Na jednej, swoje honorowe miejsce znalazła gąbka, na drugiej – płyn do mycia naczyń. Wszystko mam pod ręką, a gąbka może się suszyć. Jeśli dobierzemy odpowiednio kolory, wszystko wygląda bardzo ładnie. Trzeba tylko pamiętać o częstej wymianie gąbek i to nie tylko z powodów estetycznych, ale higienicznych, bo na niej gromadzi się największa liczba bakterii.

 

Share.

About Author

Piszę od dawna i robię to z coraz większą przyjemnością. Ukończyłam ekonomię, ale życie pokierowało moją drogę zawodową w stronę dziennikarstwa, zarówno prasowego, jak i radiowego. Stanowi ono cały mój dorobek. Przez długi czas czułam się w tym zawodzie amatorką. Dzisiaj wiem, że to moje powołanie. Spełniam się pisząc na swoim blogu.

Leave a Reply