essay on inner peace can i check my homework quotation marks homework sale assistant cover letter examples college scholarship cover letter template montgomery county library homework help research proposal format in apa style develop a business plan for a new business idea

Podróże życia – karty wspomnień

0

Każdy nosi w swoich wspomnieniach najpiękniejszą podróż życia. I choćby była to wycieczka dla sąsiedniego miasta, z jakiś tylko nam znanych powodów, uznaliśmy ją za wyjątkową. Pragnę zachęcić Was do zapisania nie tylko swoich wspomnień, ale przede wszystkich tych, które mogą umknąć bezpowrotnie. To przeżycia naszych babć i dziadków oraz rodziców. Wystarczy wypełnić przygotowane karty i zbudować rodzinną księgę wspomnień.

Pamiętam swoją najbardziej ekscytującą podróż życia. Wygrałam konkurs na najciekawszy reportaż w miesięczniku „Zwierciadło”, a nagrodą był bilet w dowolną stronę świata. Wybrałam małą wyspę, bajecznie piękną, a jednocześnie pełną blizn z powodu wybuchu wulkanu. To urokliwa i tajemnicza Santorini, uznawana przez badaczy za legendarną Atlantydę. Co ma wyjątkowego w sobie ta wyspa, co warto na niej obejrzeć, gdzie tkwi jej tajemnica – więcej informacji zdjęć znajdziesz TUTAJ: Santorini – raj na skraju wulkanu.

Bardzo zachęcam Was do gromadzenia notatek i zapisków z Waszych podróży. Nasza pamięć jest niestety bardzo ulotna. Takie wspomnienia będą kiedyś skarbnicą wiedzy i ciekawostek dla Waszych potomków.

Jeszcze bardziej namawiam Was do spisania wrażeń podróżniczych Waszych najbliższych: babć, dziadków oraz rodziców. Już sama rozmowa sprawi im wielką przyjemność. Zasiądźcie więc wspólnie w ciepły sierpniowy wieczór i przenieście się we wspomnieniach na krańce świata…

Zbudujmy rodzinny album

Tworzenie rodzinnego albumu i gromadzenie pierwszych kart rozpoczęliśmy w listopadzie, będącym miesiącem wspomnień. W grudniu korzystaliśmy z rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole. Styczeń sprzyjał z kolei spotkaniom z naszymi dziadkami. Luty, a zwłaszcza walentynki były okazją, aby dołączyć karty z miłosnymi wspomnieniami. Marzec poświęciliśmy wspomnieniom związanym z naszymi kobietami życia, a w kwietniu marzeniach naszych najbliższych. Maj jest miesiącem, który honoruje nasze mamy, dlatego wspominaliśmy ich pierwsze doświadczenia jako rodzica. W czerwcu, kiedy obchodzimy Dzień Ojca, przywołaliśmy z kolei doświadczenia rodzicielskie naszych ojców. Wakacyjny miesiąc lipiec pozwolił nam zagłębić się w pasje naszych rodziców i dziadków. Sierpień poświęcamy na wspomnienia związane z podróżami ich życia.

Przez kolejne miesiące będę Was inspirować do opracowania i dołączania kolejnych kart. Przez rok zgromadzicie podstawowe informacje o rodzinie, a po ich wydrukowaniu stworzycie album, który będzie wyjątkowym prezentem dla najbliższych (na przykład pod choinkę), a także dla Was.

Zamieszczam poniżej do pobrania w plikach PDF karty z ubiegłych miesięcy. Wystarczy je wydrukować i w wolnej chwili wypełnić. Nie zajmie to Wam wiele czasu, a będzie piękną pamiątką dla przyszłych pokoleń.

Zachowaj wspomnienia – karta tytułowa

LISTOPAD – miesiąc pamięci
Pochowani na cmentarzach PDF

GRUDZIEŃ – miesiąc wigilijny
Portret rodzinny Wigilia
Menu Wigilia
Zwyczaje wigilijne
Opowieść wigilijna

STYCZEŃ – miesiąc wspomnień o dziadkach
Portret dziadkówPobierz
O BabciPobierz
O DziadkuPobierz
Opowieść BabciPobierz

LUTY – miesiąc miłosny
O miłości RodzicówPobierz
Opowieść MamyPobierz
Opowieść TatyPobierz
Portret RodzicówPobierz
O naszej małżeńskiej miłościPobierz
Opowieść żonyPobierz
Opowieść mężaPobierz
Nasz małżeński portretPobierz
O naszej partnerskiej miłościPobierz
Opowieść partnerkiPobierz
Opowieść partneraPobierz
Nasz partnerski portretPobierz

MARZEC – miesiąc kobiecy
O Mamie
O Babci
O Prababci
O Teściowej
O Cioci
O ważnej w moim życiu Kobiecie
O Córce
O Wnuczce
O Prawnuczce

KWIECIEŃ – miesiąc marzeń
Marzenia Mamy
Marzenia Taty
Marzenia Babci
Marzenia Dziadka

MAJ – miesiąc matczyny
Kiedy mama została mamą

CZERWIEC – miesiąc ojcowski
Kiedy tata został tatą

LIPIEC – miesiąc pasji
Pasje Mamy
Pasje Taty
Pasje Babci
Pasje Dziadka

SIERPIEŃ – miesiąc podróży
Podróże Mamy
Podróże Taty
Podróże Babci
Podróże Dziadka

Share.

About Author

Piszę od dawna i robię to z coraz większą przyjemnością. Ukończyłam ekonomię, ale życie pokierowało moją drogę zawodową w stronę dziennikarstwa, zarówno prasowego, jak i radiowego. Stanowi ono cały mój dorobek. Przez długi czas czułam się w tym zawodzie amatorką. Dzisiaj wiem, że to moje powołanie. Spełniam się pisząc na swoim blogu.

Leave a Reply