what is work cited in research paper research paper on medical negligence and consumer protection critical appreciation of the poem essay on man research paper on media bias business plan brewpub expository essay first paragraph ceu ma thesis

Złoty rok Daniela

0

Rok 2011 dla młodszego aspiranta Daniela Grzyba z Oddziału Prewencji Policji zapisze się jako niezwykle wyjątkowy. Zdobył złoty medal tegorocznego Pucharu Polski w Kickboxingu w kat. 74 kg, zajął również pierwsze miejsce w Międzynarodowym Pucharze Polski. W sierpniu włoży złoty krążek na palec swojej wybranki.

Daniel przygodę z kickboxingiem rozpoczął przed dziewięcioma laty. Występuje w barwach Klubu Sportowego Piaseczno. Jego trenerem jest pierwszy polski mistrz świata w tej dyscyplinie Piotr Siegoczyński. Pod jego skrzydłami Daniel zdobywa najwyższe trofea. Pasmo sportowych sukcesów rozpoczęło się w 2006 roku od zdobycia III miejsca w Mistrzostwach Polski Wschodniej w kickboxingu. Kolejne sukcesy były tylko kwestią czasu.

Do tej pory na swoim koncie ma m.in.:

– Otwarty Puchar Mazowsza w Kickboxingu 2007 r. – III miejsce,

– Mistrzostwa Polski w Kickboxingu 2008 r. – III miejsce,

– Międzynarodowy Puchar Polski 2009 r. – III miejsce,

– Mistrzostwa Polski w Kickboxingu 2009 r. – III miejsce,

– Międzynarodowy Puchar Polski 2010 r. – II i III miejsce,

– Mistrzostwa Polski w Kickboxingu 2010 r. – III miejsce,

– Puchar Polski 2011 r. – I miejsce,

– Międzynarodowy Puchar Polski 2011 r. – I miejsce

Daniel należy do kadry narodowej. Ma za sobą występ w tegorocznym Pucharze Świata rozgrywanym w Austrii. – Wygrałem dwie walki, ale w trzeciej moim przeciwnikiem był aktualny Mistrz Świata. Tłumaczę tym sobie przegraną, ale nie tracę nadziei na przyszłość – przyznaje Daniel Grzyb. – Było to dla mnie ogromne doświadczenie, które powinno procentować. Daniel brał również udział wielu turniejach międzynarodowych m.in. w Niemczech, Słowacji i Austrii.

Sport dobry na wszystko

Kickboxing to połączenie bokserskich ciosów pięścią i kopnięć nogą. Dyscyplina zdobywa stopniowo w Polsce grono nowych pasjonatów. Jest uznawana za sport kwalifikowany, co oznacza, że kadra narodowa jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu. Nakłady mają swoje odzwierciedlenie w wynikach. Polska jest uznawana w świecie jako potęga i źródło wielu sportowych talentów.

Jak w każdym sporcie do uprawiania tej dyscypliny niezbędna jest: determinacja, wytrzymałość, szybkość, silny charakter oraz gotowość do poświęcenia – mówi Daniel. – Jestem zwolennikiem opinii, że talent to zaledwie 10% sukcesu, reszta to ciężka praca.

Intensywnie 2-godzinne treningi nasz mistrz odbywa od czterech do pięciu razy w tygodniu. Trzeba przy tym tak zaplanować zajęcia, aby nie kolidowały z grafikiem służb. Pogodzenie obu profesji jest możliwe przede wszystkim dzięki wyrozumiałości przełożonych, a także kolegów. Nie da się ukryć, że sukcesy Daniela w jakiejś części, to również ich zasługa.

Daniel od roku szkoli młodych policjantów Oddziału Prewencji Policji w zakresie wyszkolenia strzeleckiego oraz technik interwencji. Nie wszyscy wiedzą, że uczą się od mistrza. Dyskrecja to jego cecha dominująca. Przydatna również w służbie policjanta.

Sport pomaga mi nie tylko w pracy, ale również w życiu osobistym. Kształtuje charakter, co sprawia, że łatwiej radzić sobie z problemami. Wzmacnia samodyscyplinę, wymusza dobrą organizację i zmusza do pokonywania własnych słabości – wymienia Daniel.

Szczęścia też chodzą parami

Daniel jest absolwentem Wszechnicy Polskiej Szkoły Wyższej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie. Obronił w tym roku tytuł licencjacki o specjalności “Bezpieczeństwo i porządek publiczny” na kierunku Administracja. Pomiędzy służbą, wykładami i treningami udało mu się również znaleźć wybrankę serca. W sierpniu stanie z Anetą na ślubnym kobiercu. Jesienią planuje rozpocząć studia magisterskie i pojechać na Mistrzostwa Świata.

Cóż dodać, trzymamy kciuki!

Elżbieta Sandecka-Pultowicz

Share.

Leave a Reply