Inspiracje,  Kultura,  Uczucia

7 książek na 7 dni tygodnia

Przyjęłam wyzwanie, aby wytypować moje najlepsze książki na każdy dzień tygodnia. Zadanie niełatwe, bo książek, które wpłynęły i zmieniły moje życie, jest więcej. Wybrałam pozycje bardzo różniące się od siebie, ale wszystkie mające dla mnie duże znaczenie. Miały być tylko okładki książek, ale ja nie mogłam powstrzymać się od krótkich recenzji.

Dzień 1/7
„Początek”, a w zasadzie koniec, bo to ostatnia, najnowsza książka Dana Browna. Uwielbiam całą jego kolekcję, którą przeczytałam z zapartym tchem, łącznie z najciekawszą wg mnie pozycją z kobiecym pierwiastkiem „Kod Leonarda da Vinci”.

 

 

 

 

 

Dzień 2/7
„Biegnąca z wilkami” to światowy bestseller Clarissy Pinkoli Estes. Książka o kobiecej psychice, predyspozycjach, sile, słabościach. Autorka, która jest psychoterapeutką zaprzęga mity do tłumaczenia, jak pięknie być kobietą. Książkę można czytać wyrywkowo. Nosi ona znamiona pracy naukowej i może być dla niektórych dość trudna w odbiorze.

 

 

 

 

 

Dzień 3/7
Kolejna pozycja mocno edukacyjna w dziedzinie finansów. Jak bogaci uczą swoje dzieci zarabiać pieniądze, dlaczego warto zainwestować w edukację finansową, co wkładać sobie do głowy, dlaczego najpierw płacić sobie i dlaczego warto się dzielić tym, czego pragniemy – autor Robert T. Kiyosaki wyjaśnia w swojej książce „Bogaty ojciec, biedny ojciec”. Pouczająca lektura napisana w świetnym stylu dla wszystkich. Streszczenie najważniejszych myśli autora tutaj: Jak bogaci uczą swoje dzieci zarabiać

 

 

 

Dzień 4/7

Powieść sensacyjna o tajnikach polskiego wywiadu. Jeśli chcecie poznać kulisy pracy superszpiegów, a także zrozumieć kulisy świata polityki sięgnijcie po książkę Vincenta V. Severskiego „Nielegalni”. Książka jest bardzo wciągająca, moja rodzina przez dwa dni była bez obiadu. Aż boję się sięgnąć po kolejne części: „Niewierni”, „Nieśmiertelni” i „Niepokorni”.

 

 

 

 

Dzień 5/7
Książka z działu, po który rzadko sięgam. Powieść historyczna, którego bohaterką jest Krysta, niekoronowana królowa Pomorza Zachodniego. Wartka akcja walk z Krzyżakami, odważna i piękna kobieta na tle wydarzeń w okolicach Wolina, największego portu na Bałtyku sprawia, że ta słowiańska opowieść jest dla każdego, bez względu na wiek i płeć. Autor Bolesław Mrówczyński cykl, w którego skład wchodzą: „Milcząca armia” i „Dni chwały”, zatytułował „Miecz Kagenowy”.

 

 

 

Dzień 6/7
Pozycja, która dokonała największych zmian w moim życiu i pozwoliła inaczej spojrzeć na otaczający świat. Zawsze kochałam te „istoty”, ale nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo i dlaczego. Czy wiecie, że drzewa kochają, mają pamięć, rozmawiają ze sobą, troszczą się o swoje dzieci, a także starców? To nie jest science fiction, to wynik najnowszych badań naukowych.  Fascynująca i przyjemna lektura, która bardzo głęboko zapadła mi w serce – światowy bestseller „Sekretne życie drzew” Petera Wohllebena. Więcej na ten temat tutaj: Drzewa – poznaj ich sekrety.

 

 

 

Dzień 7/7
I pozycja ponadczasowa. Zachwycająca alegoryczna opowieść, pełna pięknych myśli i prawd o życiu. Książka odpowiednia na każdym etapie życia, na każdą porę dnia i nocy, na dobry i podły nastrój. Rodzaj filozoficznej biblii dla wrażliwych i refleksyjnych – „Alchemik” Paulo Coelho.

Łatwiej lekko pisać, niż lekko przejść przez życie, ale razem jest znacznie łatwiej. Zapraszam więc do wspólnej podróży przez codzienność. Znajdziecie tu chwilę wytchnienia, dużą dawkę optymizmu i wiele inspiracji. Pokazuję jak wielką moc ma siła pozytywnego myślenia, a także jak dostrzegać efekty uboczne trudnych decyzji i niesprzyjających zdarzeń.

Leave a Reply